Dřevěný rámeček pro každý byteček.

Dřevo vede!

Když začnete vybírat rámeček na vaše fotky zjistíte , že existují dřevěné a ty další. Dřevěné rámečky prostě vedou. A nemáme na mysli jen ty přírodní stylu vesnická jizba. Dřevem vyzdobíte i ten nejmodernější interiér a ostudu si jistě neuděláte. V tomto článku shrneme výhody dřeva a zjistíme, kdy je naopak lepší, sáhnout po jiném materiálu. Dřevo je materiál, který lidé používají od pradávna. Díky jeho přirozeným vlastnostem vypadají rámečky ze dřeva skvěle. Můžete dát vyniknout jeho přirozené barvě nebo díky barevné lazuře sladíte odstín dřeva se svým domovem.

dreveny-ramecek

Dětské dřevěné rámečky

Možnosti použití dřeva jsou téměř nekonečné a samozřejmě se používá na rámečky dle žánrů jako jsou například dětské rámečky.

drevene-ramecek-detsky-

Luxusní dřevěné rámečky

K nejkrásnějším dřevěným rámečkům patří luxusní kousky z exotických a vzácných dřev. Podobných rámečků je na trhu vzhledem k ceně a dostupnosti podobných materiálů stále méně.

dreveny-ramecek-luxusni

Rámečky z MDF je to dřevo nebo ne?

U rámečků které se nakonec opatřují barvou a tudíž nebude vidět dle struktury, že jsou vyrobené ze dřeva, je již na zvážení zda tohoto přírodního materiálu není škoda, nebo zda není k tomuto účelu zbytečně drahý. Na výrobu mnohých rámečků se používá takzvané MDF, což jsou zbytky dřeva spojené pryskyřicí, tedy něco jako lepší dřevotříska. Použití těchto materiálů je šetrné k životnímu prostředí neboť se využije méně kvalitní dřevo a zbytky z výroby.

 

MDF-ramecky

Barva rámečku aneb je nutné dřevo?

Tak jako je téměř nekonečná nabídka rámečků, je to i s nabídkou a možnostmi jejich barvy. Barvu vybíráme dle svého vkusu a tak aby ladila s vloženým obrázkem, nebo místem kam zarámované dílko umístíme. Pokud máte rádi strukturu a vzhled dřeva není problém vybrat z široké nabídky lišt a materiálů. Pokud ale chcete zarámovat fotku například do černého rámu a netrváte na dřevěném, nabízí se možnost použít náhradu. Rámy z umělé hmoty jsou kvalitní, pevné, stále a hlavně výrazně levnější možností rámování. Navíc je možné použít tyto rámy například ve vlhkém prostředí, kde by mohlo dojít k deformaci dřevěného rámečku. Další možností jsou rámy z hliníkového profilu. Hliník je téměř nezničitelný, super kvalitní a hezký. Za tyto vlastnosti ale musíte počítat z cenou vyšší než u dřevěných rámů.

 Ukázka profilů pro rámy z umělé hmoty.

UH-ramecky