Euroklip je vyhledávaný a levný rámeček.

Euroklip je nejrychlejší a nejlevnější způsob jak zarámovat fotku nebo obrázek. A i když se mu občas řekne rámeček, vlastně to rámeček ani není. Euroklip tvoří zadní deska se sponami, které drží sklo. Bývá též nazýván jako clip-fix, kliprám, euroclip, klip atd. Přinášíme malý přehled co vám může euroklip nabídnout.

Euroklip je dostupný

vyrábí se a většinou je ihned skladem v mnoha typizovaných formátech jako 10x15cm, 13x18cm, 21x29,7 -A4, 30x40cm, 40x50cm, 40x60cm, 50x70cm, 60x80cm, 70x100cm a mnoho dalších. Téměř vždy najdete velikost do které se vaše obrázky budou hodit a tím ušetříte mnoho peněz. Typizovaný a sériově vyráběný euroklip má vždy nižší cenu než kus na míru, který si necháte vyrobit pokud chcete přesný rozměr. Pokud opravdu potřebujete euroklip na míru stačí se na nás obrátit a jednoduše ho objednat.

euroklip-rozmery

Euroklip je jednoduchý

tvoří jej několik snadno rozebiratelných částí. Skládá se ze sololitové (MDF) desky s otvory pro speciální spony, které drží sklo. Rychle si do něj vložíte nebo vyjmete co chcete. Zarámovat můžete cokoliv plochého jako fotografie, plakáty, grafiku, noviny, mapy, plány, přírodniny jako listy do cca 2mm tloušťky. Nachází uplatnění ve veřejných prostorách i domácnostech. Mnohý pořadatel výstav na něj nedá dopustit. Euroklip totiž nemá rámeček a proto se hodí pro minimalistické pojetí prezentace kde chcete dát vyniknout vloženému obrázku.

spona-euroklip

 

Euroklip je univerzální

a nabízí také výplň, dle místa a účelu použití. Skládá se ze sololitové (MDF) desky s otvory pro speciální spony, které drží sklo. Kromě rozměru si také můžete vybrat zda v euroklipu bude sklo lesklé nebo sklo s antireflexní úpravou. Třetí možnost je využití akrylové fólie. Ideální pro dětské pokoje, školy, bazény, obchody atd. Euroklip bude mnohem lehčí a při přepravě i použití nehrozí problémy spojené s případným rozbitím skla.

sklo-lesk-anti

Postup zarámování euroklipu s plexisklem

Vybalte euroklip z plastové fólie a položte ho čelní stranou na rovnou plochu. Uvolněte kovové spony mírným stlačením. Rozložte zadní desku euroklipu a vložený papír. Plexisklo je většinou opatřeno ochrannou fólií na obou stranách, aby se zabránilo jeho poškrábání během manipulace a dopravy.

Plexisklo, položte na rovnou plochu a z jedné strany odstraňte ochrannou fólii. Pozor , nesahejte na lesklou plochu. Na desku položte obrázek a přiklopte ho plexisklem lesklou stranou dolů. Na čelní straně plexiskla si odloupněte ochrannou fólii cca 1 cm dokola a vše překlopte.

Mírným stlačením spon je zaklapnete do otvorů na desce a připevněte postupně celou zadní stěnu euroklipu. Strhněte ochrannou fólii z čelní stany plexiskla a euroklip zavěste na stenu za připravené kovové závěsy. Malé euroklipy se zavěšují přímo za upevňovací spony, ve kterých je připraven otvor. Plexisklo můžete opatrně čistit měkkým čistým hadříkem.Nezapomeňte, že plexi není tak tvrdé jako sklo a může se poškrábat. Nepoužívejte chemické přípravky a rozpouštědla.

Euroklip je levný a hravý

protože a přestože je euroklip levný, můžete využít naplno svou fantazii. Velmi efektně vypadá, když vytisknete velký obrázek, rozřežete ho na část a v euroklipech jej zase složíte na stěně.euroklip-interier