Jak zarámovat rám s plexisklem

Postup při vkládání obrázku u rámů s plexisklem místo skla.

Pokud jste si zakoupili rám s plexisklem místo skla, získali jste několik výhod. Rámy jsou lehké a proto se dají snadněji převážet. Plastová plexi deska je pružná a proto nehrozí nebezpečí rozbití jako rámů se sklem. Tyto rámy jsou proto zvláště vhodné do prostoru kde není bezpečné použít normální sklo. Jsou to dětské pokoje, školy, tělocvičny, bazény, různé veřejné prostory a podobně.

Než takový rám začnete používat, je nutné z plexiskla sejmout ochrannou fólii z výroby. Fólie chrání plexisklo před poškozením při výrobě a přepravě rámů. Pokud ji nesejmete, zhorší se optické vlastnosti. Některé fólie na těchto plexisklech navíc mohou mít potisk.

jak-zaramovat-plexi-ram-navod

 


 

1.Nejprve vybalte rám opatrně z fólie a položte jej čelní stranou na rovnou čistou plochu kde nehrozí poškrábání rámu či plexiskla. Uvolněte postupně všechny kovové spony, mírným stlačením a otočením.

ramovani-plexi-ramu-navod

 


 

2. Vyndejte zadní desku rámu a vložený papír. Ze strany, na kterou přiložíte obrázek odstraňte ochranou fólii. Snažte se zbytečně nedotýkat této plochy. Po sejmutí fólie bude povrch naprosto hladký a čistý.

ramovani-plexi-ramu-navod-1

 


 

3. Na lesklé a čisté plexisklo položte obrázek. Otočte a na druhé straně plexiskla sejměte fólii pouze částečně od okraje tak, abyste mohli vložit plexisklo do rámu.

ramovani-plexi-ramu-navod-2

 


 

4. Otočte plexisklo motivem do rámu a zaklopte obrázek deskou. Pomocí systému spon pro zafixování rámu, spony mírným stlačením a otočením zaklapnete do drážky v rámu.

 ramovani-plexi-ramu-navod-4

 


 

5. Rám otočte a strhněte ochrannou fólii z čelní stany plexiskla. Plexisklo můžete opatrně čistit měkkým čistým hadříkem. Nezapomeňte, že plexisklo není tak tvrdé jako sklo a může se snadněji poškrábat. K čištění nepoužívejte chemické přípravky, rozpouštědla a hrubé utěrky s brusným účinkem.

ramovani-plexi-ramu-navod-5

 


 

6. Rám zavěste na stěnu za připravené kovové závěsy a užívejte si krásný pocit z vašeho oblíbeného obrázku, plakátu či fotky. Doufáme, že naše rámečky splnily vaše očekávání a přinesly vám mnoho radosti.